Tutvu Sipsikuga
Kes on Sipsik, milline on tema saamislugu ning kust on võimalik endale soetada tore Sipsiku mänguasi ja Sipsiku juturaamat. Sellest loe juba all olevatest lõikudest
Kes on Sipsik, milline on tema saamislugu ning kust on võimalik endale soetada tore Sipsiku mänguasi ja Sipsiku juturaamat. Sellest loe juba all olevatest lõikudest
Sipsik on väike, seiklushimuline ja elav kaltsunukk, mille Mart valmistas oma õe Anu sünnipäevaks. Algul oli ta tavaline mänguasi, kuni ühel päeval ellu ärkas ja rääkima hakkas. Sellest päevast peale olid Anu ja Sipsik lahutamatud kaaslased, kes koos kogesid põnevaid seiklusi - nad ronisid katusele, ujusid, õppisid sukelduma, sõitsid taksoga ja veetsid aega kodus üksinda.
Loodame, et Sipsik saab ka Sinu ustavaks sõbraks ja mängukaaslaseks!
Sipsik on armastatud Eesti lastekirjaniku Eno Raua loodud tegelane. Esmakordselt ilmus Sipsikuga lasteraamat aastal 1962. See raamat räägib loo, kuidas üks eriline ja südamlik tegelane, Sipsik, sündis ja paljude laste südamed võitis.
Mart otsustas oma õe Anu sünnipäevaks nukku valmistada.
Esimesel päeval tegi ta keha.
Teisel päeval meisterdas ta pea.
Kolmandal päeval valmisid kaks kätt.
Neljandal päeval tegi ta kaks jalga.
Lõpuks õmbles Mart pea, käed ja jalad keha külge.
Nukk oli valmis.
Sipsik sai endale lopsakad mustad juuksed, suurte silmadega naerusuise näo ning sinise-valge triibulise ülikonna.
2011. aasta juulikuu lasteajakirjas “Täheke“ kirjutab lastekirjanik Aino Pervik:
Sipsiku sündi nägin ma pealt. Nüüd siis juba viiskümmend aastat tagasi istus Eno Raud minu väikeses toas ja ütles, et tahab kirjutada juttu pisikesest tüdrukust ja tema nukust. Nukk võiks olla tüdruku venna tehtud. Ta võttis paberi ja pliiatsi ning hakkas kirjutama. Tüdruku nimeks sai Anu, Anu vend sai nimeks Mart.
Sipsiku nime leidmine võttis veidi rohkem aega, kuid muidugi ei saanud Mardi tehtud kaltsunukule panna muud nime kui Sipsik. Tegelikult tähendab Sipsik põngerjat või jõmpsikat. Kui mõnes kodus nimetatakse kedagi Sipsikuks, siis väike armas jõmpsikas ta ilmselt ka on. Ja kui ehk ei olegi väike, siis armas kindlasti.
Jutt sai valmis ja viidud „Tähekese” toimetusse, kus see ka avaldati. Varsti kirjutas Eno veel mitu Sipsiku juttu juurde, nii et kokku sai terve raamat. Muidugi oli Sipsikule vaja ka oma nägu ja kuju. Kuigi jutus öeldi, milline Sipsik välja näeb, polnud tal ikka veel pilti. „Sipsiku” piltide autor on Edgar Valter.